webyar
طراحی سایت خدماتی

با طراحی سایت خدماتی گام های بلندی در رشد و توسعه کسب و کارتان بردارید

طراحی سایت خدماتی همانطور که از نامش پیداست در حوزه کسب و کارهایی است که کارشان ارائه خدمات است نه فروش محصول. مهمترین ویژگی که اهمیت آن را نشان می دهد این است که هنگامی که افراد در فعالیت های خدماتی کار می کنند، نیاز به سرمایه گذاری هنگفت در دنیای تجارت دارند، در حالی که با این طراحی شما، می توانند مقدار قابل توجهی در هزینه خود صرفه جویی کنید.

ساخت برنامه های خدماتی توسط طراحی سایت اختصاصی فرصتی استثنایی برای کسب و کارهایی فراهم ساخته است که قصد دارند خدمات شان را به صورت آنلاین به کاربران ارائه دهند تا بدین وسیله به افزایش درآمد دست یابند. خدماتی مانند شرکت های طراحی سایت، نظافت، خدمات فنی منزل، تعمیرات اتومبیل و لوازم برقی، حمل و نقل، تاسیسات ساختمانی، هتل ها و … با گسترش استفاده افراد از خدمات آنلاین، در طول روز تعداد سایت های خدماتی روز به روز در حال افزایش است.

تیم وب یار با ارائه خدمات مختلفی در زمینه طراحی انواع سایت های خدماتی، طراحی سایت های فروشگاهی و اختصاصی همچنین اپلیکیشن های خدماتی شما را در توسعه و پیشرفت کسب و کارتان یاری می کند.

امکانات طراحی سایت خدماتی
مهم ترین ویژگی های سایت های خدماتی

مهم ترین ویژگی های سایت های خدماتی کدامند؟

اولین مرحله در طراحی یک وب سایت خدماتی، نیاز سنجی و شناخت مشتریان سایت است. امکاناتی که یک وبسایت خدماتی نیاز دارد اعم از امکان برقراری ارتباط سریع و پشتیبانی آنلاین می باشد. با توجه به نوع و گستره خدمات کاملا متفاوت خواهد بود از دیگر امکاناتی که وب سایت های خدماتی باید داشته باشند شامل:

مجوزها

دریافت مجوزها یکی از کارهایی بسیار مهمی که در این بخش انجام می شود. در این طراحی باید به بخش فوتر، دیزاین صفحه درباره ما و درج قوانین آن، اعتمادسازی برای کاربران انجام شود.

پورتال یا حساب کاربری

یکی از بخش های مهم و ضروری هر نوع سایت خدماتی حساب کاربری است که از این طریق کاربران می توانند خدمات شما را در فضای آنلاین درخواست دهند و پیگیری کنند.

طراحی (Design) جذاب

سایت شما باید از لحاظ طراحی رابط کاربری از دیزاین بسیار جذابی برخوردار باشد. شما بایستی بتوانید با ایجاد یک برنامه امکان راه اندازی یک سایت جذاب را داشته باشید تا از این طریق اعتماد کاربران را جلب نماید.

امکانات کامل

طراحی سایت خدماتی با توجه به تعاملی که کاربران با شما خواهند داشت از یک سمت با در نظر گرفتن امکانات و از سمت دیگر نیاز به ابزارهای مختلفی دارد، از این طریق شما باید بتوانید تمامی نیازهایی که کاربران از شما انتظار دارند را به خوبی برآورده کنید از چت آنلاین تا طراحی حساب کاربری، فرم های تماس و سایر موارد دیگر.

نمونه کارها

بسیار حائز اهمیت است که سایت شما بخشی تحت عنوان نمونه کارها داشته باشد. در این صورت بایستی یک بخش پورتفولیو برای نمایش دستاورد و سایت هایی که مدنظرتان است طراحی کنید، سپس آن ها را با یک رابطه کاربری جذاب به کاربران نمایش دهید.

از مهمترین عناصری که باید در طراحی سایت خدماتی در نظر بگیرید توجه به طراحی فوتر و هدر، دکمه های CTA، نمایش دکمه های ارتباط با ما و درباره ما، چت آنلاین و دکمه تماس با ما به صورت پاپ آپ یا فرم تماس است.

5 مدل از بهترین سایت های خدماتی

سایت های خدماتی انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 1. خدمات مالی
 2. حقوقی
 3.  شرکت های نظافتی و تعمیراتی
 4.  خدمات ارزی
 5.  خدمات آنلاین مانند سایت های ترجمه، تایپ، خدمات اینستاگرام، گرافیک و …..

در این نوع طراحی با هر نوعی عموما ابتدا کاربری سایت را در نظر می گیرند. مثلا در طراحی سایت پزشکی که مستلزم ارائه خدمات رزرو نوبت، ارسال آزمایشات، امکان گفتگوی پزشک و بیمار در پنل مخصوص شان است بهتر است از طراحی اختصاصی که همراه با سامانه مخصوص این امور ارائه می شود، استفاده گردد.

برخی از امکانات طراحی سایت خدماتی شامل:

 • صفحه معرفی امکانات و خدمات موسسه و شرکت
 •   فرم های پیشرفته برای تماس و ثبت درخواست
 •   امکان ثبت نام آنلاین برای متقاضیان
 •   حساب کاربری پیشرفته برای کاربران
 •   امکان چت آنلاین با کاربران
 •   سرویس پشتیبانی حرفه ای مشتریان
 •   برگزاری نظر سنجی های آنلاین
 •   دسته بندی منظم سرویس ها و محصولات
 •   قرار دادن ویدئوهای معرفی و آموزشی
 •   قرار دادن پیشنهادات شگفت انگیز
 •   ارائه خدمات در تمام سطح کشور
 •   رزرو نوبت
 •   رزرو اقامتگاه و ….

سئو در طراحی سایت خدماتی

سایت های خدماتی نیز همانند کلیه سایت های دیگر مستلزم اجرای سئو در سایت هستند تا بتوانند جایگاه مد نظرشان را در صفحه اول گوگل و دیگر موتورهای جستجو کسب کنند. البته این سایت ها بیشتر باید روی برندینگ کار کنند تا در میان مردم شناخته شوند. در واقع امور کامل دیجیتال مارکتینگ در این سایت ها حیاتی است.

برای سفارش می توانید همین حالا با مجموعه وب یار تماس بگیرید و سایت مدنظرتان را با امکاناتی که می خواهید در پنل ارائه شده انتخاب کنید.

5 فرایند طراحی سایت خدماتی

طراحی سایت های خدماتی تا حدود زیادی بستگی به تعامل با کارفرما دارد، زیرا ماهیت هر نوع سایت خدماتی با یکدیگر متفاوت است، به همین دلیل مهم است تا طراحی سایت خدماتی مرحله به مرحله براساس یک پلتفرم مشخص پیش برود تا مشکلی با کارفرما و طراحی به وجود نیاید. از جمله مراحل طراحی سایت خدماتی:

ثبت درخواست

کارفرما با دیدن نمونه کارهای شرکت، باید یک پیمانکار انتخاب کند. در صورتی که قصد سفارش دارید می توانید از طراحان حرفه ای وب یار مشاوره رایگان بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

شروع طراحی

در این مرحله باید دیزاین سایت متناسب با الگویی که در نظر گرفته اید انجام شود. ممکن است طراحی سایت خدماتی با وردپرس یا براساس کدنویسی انجام شود. باید تمامی مراحل پیش از طراحی با کارفرما بررسی شود، چون طراحی سایت در هر قالب و تکنیکی شیوه متفاوتی دارد و بالطبع هزینه زیادی به دنبال خواهد داشت.

حذف باگ های اضافی

احتمالا سایتی که طراحی کرده اید باگ ها و مشکلاتی دارد که بایستی برطرف شود. در این مرحله باید یک فرصتی از کارفرما بگیرید، سپس تمامی ایرادات از ابتدای کار مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و اقدامات لازم جهت رفع آنها صورت گیرد.

تحویل سایت

در پایان برای رفع نواقص و بررسی نهایی سایت به کارفرما تحویل داده می شود.

احتمالا هر کدام از مراحل فوق دارای زیر شاخه هایی باشند مثل سفارش سازی کدنویسی و سئو، طراحی رابط کاربری، تحقیق کلمات کلیدی، طراحی بنر و طراحی گرافیک عمدتا بر عهده تیم طراح وب سایت است، بنابراین ممکن است طراحی سایت بسته به کیفیت و مراحلی که دارد، هزینه های متفاوتی داشته باشد.

قیمت طراحی سایت خدماتی

قیمت طراحی سایت خدماتی نیز همانند سایر سایت ها نیازمند طراحی گرافیک و ظاهر سایت، انتخاب رنگ سازمانی، استفاده از قالب اختصاصی وردپرس یا دیگر cms ها، افزونه های مورد نیاز، امکانات درخواستی کارفرما، تک زبانه یا چند زبانه بودن تعیین می گردد. با این حال اگر نمی دانید چه نوع وب سایتی برای شما مناسب است، می توانید از مشاوره حضوری و آنلاین وب یار استفاده کنید، کارشناسان ما به بهترین شکل شما را راهنمایی خواهند کرد.

کلام آخر

در این مطلب به خوبی با اهمیت و ضرورت طراحی سایت خدماتی آشنا شدیم. این سایت ها صرفا جهت ارائه خدمات است. با حداقل سرمایه می توانید یک سایت خدماتی طراحی کرد و امکانات تان را به صورت آنلاین ارائه کنید تا به سود قابل ملاحظه ای دست یابید.

نظر خود را بنویسید