قوانین و قراردادها

نویسنده ۲۸ خرداد

چند جمله حرف حساب:

هدف از نوشتن این قوانین چیست؟ “در یک جمله خلاصه می شود: لذت بردن از خدمات و سرویس ها بر اساس نظم و قوانین بدون ایجاد ناراحتی”

-به قوانین کشورمان احترام بگذارید و با ایمان و اعتقاد به این که می‌توانیم در کنار یکدیگر کسب و کارها را ارتقاء دهیم شروع به همکاری می کنیم.

-لطفا برای زحمات تیم، وقت با ارزش خود و ما احترام قائل شوید و بر خلاف قوانین عمل نکنید تا مشکلات حاشیه ای به وجود نیاید.

-لطفا سرویس ها و خدمات خود را ده روز قبل از موعد تمدید کنید.

-سرویس هایی که می‌گیرید را به امان خدا رها نکنید چون فقط برای شما حسرت پیشرفت رقبا را در بر دارد.

-برای لحظه آخر هیچ کاری را نگذارید! چون لحظه آخر یک لحظه است و تمام می شود و دیگر از ما کاری بر نمی آید.

-ما فقط برای افراد منظم، با ادب که برای زمان و فعالیت سایت خود ارزش قائل هستند با تمام وجود وقت گذاشته و با دلسوزی کار می کنیم.

-هرگز از هزاران درخواست و تیکت های معقول، پرسش ها، سوالات و درخواست های شما ناراحت نخواهیم شد و با صبوری تمام به شما کمک خواهیم کرد.

– لطفا زحمات تخصصی تیم را با خدمات ظاهری و افراد بدون تخصص و … مقایسه نکنید.

لطفا قبل از ثبت سفارش با دقت قوانین و مقررات ذیل را مطالعه فرمایید تا از روند صحیح  فعالیت مجموعه وب یار و دیگر خدمات آن مطلع شده و برای سرویس دهنده خود مشکلاتی ایجاد ننماید. ارسال سفارش به منزله توافق با قوانین زیر است.

1- راه اندازی سایت های برخلاف قوانین کشوری و شئونات اسلامی مانند: سایت های دانلود و ترویج موسیقی، فیلم های ایرانی و خارجی غیرمجاز، سایت های ماهواره، قمار، شرط بندی فوتبال و …  سایت های فروشگاهی عرضه لوازم فرهنگی غیرمجاز مانند: CD و DVD فیلم، موسیقی غیرمجاز و … و همچون سایت های فروشگاهی عرضه لوازم بهداشتی و آرایشی غیرمجاز و …  سایت های ارائه خدمات عبور از فیلترینگ و همچنین سایت های مشمول ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه ای کشور، در سرورهای ما اکیداً ممنوع می باشد و چنانچه کاربری بدون اطلاع تیم وب یار، به راه اندازی چنین سایت های غیرمجازی اقدام کند، سایت و سرویس مربوطه اش مسدود و لغو خواهد گردید و همچنین هزینه پرداختی کاربر متخلف، برگردانده نخواهد شد .

2- ارسال اسپم و یا ارسال ایمیل بیش از صد عدد در روز یا ایمیل مارکتینگ اکیداً ممنوع است و اگر کاربری به ارسال اسپم اقدام نماید، ابتدا سایت او مسدود خواهد شد و سپس یک هفته مهلت خواهد داشت که مبلغ جریمه اعلام شده را  به حساب دفتر وب یار واریز نماید تا سایتش مجدداً بازگشایی شود در غیر این صورت بعد از یک هفته تمامی اطلاعات و سایتش از سرور حذف خواهد گردید و هیچگونه بک آپی هم به کاربر تحویل  داده نخواهد شد .

3- استفاده از اسکریپت انتقال فایل و مستقیم کننده لینک و یا اسکریپت های مشابه (چت آنلاین و خبرخوان …) که باعث بالا رفتن غیر طبیعی پردازش سرور شوند، اکیداً ممنوع است و سایت متخلف، در مرتبه اول مسدود خواهد گردید و در مرتبه دوم (بدون اخطار قبلی) از سرور حذف خواهد شد.

4- استفاده از هاست ها جهت راه اندازی آپلود و دانلود سنتر و یا موارد مشابه اکیداً ممنوع می باشد ، یعنی کاربر حق آپلود فایل درهاست اشتراکی و انتشار لینک دانلود آنها را ندارد و استفاده از اینگونه هاست فقط برای راه اندازی سایت های معمولی با بازید نرمال مجاز است و اگر هم فایل های حجیمی را در هاست اشتراکی آپلود کند، فقط می تواند استفاده شخصی و یا گروهی اختصاصی از آن نماید و برای دانلود و یا آپلود سنتر و … ، باید هاست و یا سرور مخصوص دانلود و یا … تهیه شود و همچنین در هاست اشتراکی کاربران باید رعایت حال دیگر سایت ها و کاربران را بنمایند و در صورت بالا رفتن آمار بازدید سایت شان، حتما باید آن را به سرور مجازی و یا اختصاصی منتقل نمایند تا از کاهش سرعت سرور و ناراحتی دیگر کاربران جلوگیری شود.

5- نصب و استفاده از اسکریپت ها، فایل ها،  نرم افزارها و فعال یا غیرفعال سازی ماژول هایی که از لحاظ امنیتی سرور را به خطر بیاندازند غیر مجاز و ممنوع است و در صورت عدم رعایت این قانون و هک شدن سایت مورد نظر، برای بار اول سایت متخلف و هک شده مسدود خواهد گردید و در صورت تکرار، بطور کامل از سرور حذف خواهد شد و فقط بک آپ آن با پرداخت جریمه (مقرر شده از طرف وب یار طبق خسارتی که آن سایت متخلف به سرور زده است)، تحویل داده می شود.

6- رعایت قوانین کپی رایت بین المللی در کلیه سرویس های ما الزامی است و در صورت شکایت رسمی از سایتی مبنی بر تخلف از این قوانین ، ابتدا سایت مورد نظر ساسپند (مسدود) خواهد گردید و سپس مسئول (مالک) سایت مورد نظر، باید نسبت به حذف مورد شکایت مانند: لینک دانلود و یا اسکریپت و …  از سایتش سریعاً و طی 24 ساعت اقدام نماید در غیر این صورت سایت مربوطه از سرور بطور کامل حذف خواهد شد.

7- ما بصورت هفتگی از همه سایت های کاربران‌مان ، در سرور ، به طور کاملاً  اتوماتیک و ماشینی بک آپ گیری می کنیم ، ولی بخاطر این که بک آپی که توسط سرورها گرفته می‌شود، کاملاً اتوماتیک و ماشینی می باشند و احتمال از بین رفتن اطلاعات سرور به هر دلیدلی وجود دارد پس  هیچگونه تضمینی مبنی بر کامل و بدون ایراد بودن بک آپ ها وجود ندارد و به همین خاطر همه کاربران نیز موظف به گرفتن بک آپ منظم از اطلاعات مهم سایت های شان و دانلود (در کامپیوتر شخصی) و نگهداری از آن بک آپ ها هستند تا در صورت لزوم استفاده و ریستور شوند، و در غیر این صورت (در زمان هک و تخریب شدن قسمتی و یا کل اطلاعات وبسایت کاربر)، هیچگونه مسئولیتی ( مبنی بر سالم ماندن همیشگی و حفظ اطلاعات وبسایت کاربر) بر عهده تیم وبـــ یار نخواهد بود. اگر دانشی در زمینه بک آپ گرفتن ندارید در سامانه پشتیبانی درخواست دهید تا فیلم آموزشی برای شما ارسال گردد.

8- کاربران حداکثر تا هفت روز قبل از اتمام موعد تمدید سرویس های هاستینگ اشتراکی – نمایندگی هاستینگ و ثبت دامنه و در سایر سرویس ها مانند: سرور اختصاصی و مجازی و … هاست خود را تمدید کنند و اگر در این فرصت اقدامی نکنند ، سایت و یا سرویس شان بعد از گذشت تاریخ تمدید ابتدا مسدود و در صورت عدم تمدید کاربر نهایتاً تا ۷ روز، اکانت و دیتای کاربر حذف خواهد گردید و دفتر وب یار هیچگونه مسئولیتی را پس از آن زمان به هیچ عنوان قبول نخواهد کرد. در خصوص تمدید دامنه ها ، کافرما موظف به تمدید و پیگیری آن برای اجرای تمدیدی ها قبل از موعد در پنل خود است. در صورت بوجود آمدن دلایلی همچون بازگشت وجه هنگام تمدید ، مشکلات رجیسترال ها ، پرداخت های کارت به کارت و خارج از سامانه ،  تغییرات رمز  ورود به پنل  دامنه و… مجری هیچ مسئولیتی به غیر از بازگشت وجه دریافتی از طریق شارژ پنل کارفرما در سامانه پشتیبانی وب یار در صورت فعال بودن و پس از دریافت تیکت درخواست بازگشت وجه از کارفرما ندارد.

9- دفتر وب یار فقط به ثبت کنندگان سفارش در مورد پشتیبانی و موارد دیگر مربوط به سرویس های هاستینگ ، طراحی سایت پاسخگو خواهد بود و هر شخص ثالث دیگری به عنوان مالک و یا نماینده مالک سایت مربوطه مورد قبول نخواهد بود، مگر اینکه با وکالت قانونی و یا احراز هویت مورد نظر دفتر وب یار، از طرف مالک سایت درخواست پشتیبانی و … نماید.

10- اگرچه تیم وب یار نهایت سعی خود را می کند که مورد تحریم های بین المللی واقع نشود و تمام ترفندهای لازم مانند گرفتن بک آپ از سایت ها در سرور و مواردی از این قبیل را بکار می برد، ولی در نهایت، دفتر وب یار مسئولیت خسارات ناشی از تحریم های بین المللی، جنگ و مانند آن را در زمان قطعی سرور ناشی از تحریم ها و یا خراب شدن سخت افزار سرور و از بین رفتن اطلاعات کاربران به هر دلیلی را به هیچ عنوان نمی پذیرد و به همین علت کاربران موظف هستند که همیشه از سایت های شان بصورت مرتب بک آپ گرفته و دانلود کنند و از آن نگهداری نمایند و همچنین تا زمان رفع مشکل و جهت رفع تحریم و یا رفع مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری پیش آمده داخلی و یا خارجی برای سرور و بارگذاری مجدد سایت ها، در همان سرور و یا سرور و دیتاسنتر دیگر ، با صبوری کامل منتظر بمانند (یعنی تا مدت زمان لازم برای رفع کامل مشکل صبوری داشته باشند) و از هرگونه تماس های مکرر تلفنی، تیکتی، ایمیلی و امثال آن اکیداً خودداری نمایند تا کارکنان دفتر وب یار بتوانند عملیات تعمیر و راه اندازی مجدد سرور و یا انتقال سایت های کاربران به سرور جدید را با تمرکز کامل انجام دهند.

11- کاربران تا ۳ روز بعد از گرفتن ( فقط ) سرویس هاست اشتراکی ( هاست و دامنه، هاست حرفه ای و نمایندگی هاستینگ)، مجازند که در صورت نارضایتی از کیفیت هاست اشتراکی مورد نظر و با ذکر دلیل قانع کننده، نسبت به درخواست عودت وجه واریزی خود اقدام نمایند و دفتر وب یار تا یک هفته فرصت خواهد داشت وجه مورد نظر را به حساب بانکی اعلامی کاربر واریز نماید و به ایشان اطلاع دهد ( توجه داشته باشید که این گارانتی برگشت وجه ۳ روزه فقط شامل سرویس هاست اشتراکی می باشد و به دیگر سرویس ها مانند: هاست پر سرعت،ثبت دامنه، سرور اختصاصی، مجازی و … به هیچ عنوان تعلق نمی گیرد)

12- از آنجایی که تعداد کاربران زیاد است امکان تماس دفتر وب یار با تک تک افراد بصورت مستقیم وجود ندارد و موارد مورد نیاز مانند ارسال صورتحساب تمدید سرویس ها، تیکت ها و خبرنامه ها از طریق ایمیل، به کاربران ارسال خواهد گردید ، لذا بر کاربران لازم است ایمیل ثبت شده در سایت تیم وب یار را در هنگام خرید سرویس خود بصورت منظم و حداقل روزانه سه مرتبه بررسی نمایند تا از آخرین تغییرات قیمت و یا تاریخ پایان سرویس خود مطلع شوند، تا دچار مشکلات احتمالی نشوند. در صورتی که اختلالات باعث عدم رسیدن یا ارسال ایمیل شد کارفرما موظف است خود سامانه پشتیبانی را هر هفته بررسی و به تمدید دامنه ها و هاست و… خود بپردازد.

13- تیم وب یار مختار است که در صورت نیاز، تغییرات مورد نظر خود را در هر زمانی که لازم باشد در قوانین و مقررات فوق انجام دهد و کاربران (مشتریان) با زدن علامت تیک ( پذیرش قوانین و مقررات ) در هنگام ثبت سفارش سرویس خود و یا پرداخت بیعانه و یا امضا قرارداد آن را به تایید خود رسانده و همچنین موظف هستند همه قوانین داخلی وب یار را بدون هیچگونه تعلل و تخلفی اجرا نمایند، در غیر اینصورت تیم وب یار هیچگونه مسئولیتی در قبال اعمال خلاف قوانین شما نخواهد داشت و حق هر گونه برخورد قانونی و پیگیری قانونی و حقوقی را برای خود محفوظ می دارد.

14- طراحی های ارسال شده توسط طراحان و گرافیست ها به واسطه مدیریت برای شما مشتریان عزیز در جهت تایید شما بوده و قابلیت ویرایش رایگان  تا ۲ بار را داراست و بعد از آن هر ویرایش با قیمت هر ساعت صدو پنجاه هزار تومان انجام می گیرد (هزینه طراحی هر صفحه فایل گرافیکی جدید سایت از نه صد هزار تومان شروع شده و طبق تعرفه طراحی توسط کارشناس گرافیک هر ساعت حدوداً 150هزار تومان می باشد ). بهترین روش ارسال نمونه از طرف مشتری یا ذکر منبع برای کسانی است که نمی دانند وبسایت مورد نظرشان دارای چه قسمت ها و اجزایی باشد.

15- بجز هزینه هاست ، دامنه ،ssl ، تولید محتوا که مجزا میباشد ،هزینه سالانه پشتیبانی هر سایت ماهانه 350 هزار تومان است که در ابتدای هر سال پرداخت می گردد.

پشتیبانی شامل پاسخ به تیکت ها ، رفع خطاهای برنامه نویسی و بررسی و براورد قیمت خدمات درخواستی و کارفرما و راه اندازی بک آپ های ارسال کارفرما 4 بار در سال می باشد. درخواست تغییرات و امکانات جدید بصورت صورتحساب خدمت کارفرما جهت بررسی و پرداخت ارسال می گردد.

16-سفارشات انتقال ، جابجایی ، ویرایش ، طراحی ، کد نویسی ، سئو ، امنیت ، بروزرسانی و محتوا گذاری شما بعد از بررسی و اعلام قیمت و تایید و واریز شما به مدت زمان حداقل 3 تا ۷ روز کاری انجام خواهد شد.

17- کلیه حقوق مادی و معنوی طراحی اثر و قالب سایت به مدت ده سال کاملاً در اختیار دفتر وب یار بوده و در پانوشت سایت قرار می گیرد .هزینه حذف کپی رایت تیم وب یار در پانوشت سایت سالیانه 900 هزار تومان است که در آغاز قرار داد پرداخت می گردد . در صورت تخلف و حذف کپی رایت ، سایت بسته شده و جریمه گشودن آن دو میلیون تومان بعلاوه ۳۰ درصد از مبلغ کل سایت می باشد.

18- کلیه هزینه های قانونی و مالیاتی قرار داد ها بر عهده کارفرما  می باشد و ایشان موظف است در پایان هر سال مالی ، مالیات خود را تسلیم ارگان مربوطه نماید و هزینه های مالیاتی فاکتور را پرداخت نماید.

19- کلیه هزینه های قرارداد در پایان زمان تحویل سفارش به کارفرما باید در زمان دریافت آموزش تسویه شده و در صورت عدم تسویه بعد از تماس  تلفنی از سرور ها حذف می گردد و کارفرما حق طلب هیچگونه اطلاعات دامنه و هاست و خدمات انجام شده وب یار برای ایشان را از مجری ندارد.

20- در خصوص کارفرمایانی که در پرداخت نوبت دوم قرار داد طی 7 روز کاری کوتاهی می نمایند ، تیم وب یار هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل سایت به این افراد نخواهد داشت.

21- تیم طراحی سایت وب یار در خصوص افزایش و کاهش درآمد و فروش وب سایت های مشتریان هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

22– در صورت بروز اختلاف فی ما بین طرفین قرارداد ، در صورتی که توافقی بین طرفین طی 3 جلسه حضوری در دفتر مجری ایجاد نشد ، اختلاف از طریق مرجع ذیصلاح (صنف کامپیوتر شهر تهران ) مورد بررسی قرار می گیرد.

23- مکان قانونی طرفین ، همان نشانی مندرج در قرارداد بوده و در موارد لزوم و به منظور ابلاغ مکاتبات ، مورد استناد خواهد بود و در صورتی که در طول مدت قرارداد نشانی هریک از طرفین تغییر یابد ، طرفین باید رسماً و کتباً مراتب را به یکدیگر ابلاغ نمایند و تا قبل از ابلاغ رسمی ، نشانی قبلی معتبر خواهد بود.

(توضیح ۱: کاربران در موقع ثبت سفارش و قرار داد درخواست سرویس مورد نظر با ارسال این فرم موظف به تایید و قبول، قوانین و مقررات استفاده از سرویس های تیم وب یار هستند ) ، پس لطفا تمامی بندهای فوق را دقیقا مطالعه فرمایید تا در آینده دچار مشکلات احتمالی نشوید .

(توضیح ۲: کلیه حقوق مادی و معنوی طراحی ها و کد نویسی ها نزد دفتر وب یار محفوظ بوده و کارفرما اجازه حذف کپی رایت و یا فروش آنها را نداشته و هر طراحی فقط قابل استفاده بروی یک سایت از جانب کارفرما می باشد.)

مدیریت تیم وب یار: آقای سیدرضادین سید احمدپور